Sport

Real ponosi klęskę - Barcelona zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Real z Madrytu ponosi klęskę - Barca zdobywa Superpuchar Hiszpanii!

Bez cienia wątpliwości w poprzednich sezonach forma rozgrywania meczu o Superpuchar Hiszpanii diametralnie się zmieniła. Swego rodzaju zawód odczuwać mogą futbolowi wielbiciele z Hiszpanii, gdyż starcia o to trofeum zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W turnieju o ten puchar bój toczą obecnie cztery zespoły, a triumfatorzy par półfinałowych będą ze sobą rywalizować w spotkaniu finałowym. W obecnym sezonie na przeciw siebie w finałowym spotkaniu stanęły ekipy Dumy Katalonii i madryckiego Realu. Wielbiciele piłki nożnej ze świata mogli być więc zadowoleni, ponieważ to oznaczało pierwsze El Classico w meczu o Superpuchar Hiszpanii od wielu lat. Warto też wziąć pod uwagę to, że w pierwszym składzie ekipy Barcy gra kapitan zespołu Polski, czyli Robert Lewandowski.

Tak więc nasz piłkarz stanął przed szansą na wygranie pierwszego pucharu w barwach Barcelony. Naprawdę sporo ekspertów od piłki nożnej przed tym pojedynkiem zaznaczało, że głównym faworytem do triumfu jest Real z Madrytu. W tej chwili panujący mistrz hiszpańskiej ligi oraz zwycięzca poprzedniej edycji Pucharu Mistrzów to prawdziwa maszyna do wygrywania meczów finałowych, i dlatego każdy inny rezultat niż ich triumf byłby bardzo dużym zaskoczeniem. Dużą przewagę od początku spotkania finałowego miała drużyna Dumy Katalonii. Zawodnicy bardzo dobrze rozumieli się na boisku i bez żadnego problemu przygotowywali kolejne ataki w pobliżu bramki rywala. Pierwsza bramka w finale została strzelona przez piłkarzy Barcelony, a jej autorem był Gavi, który sfinalizował niesamowite zagranie od Lewandowskiego. Do bramki przed końcem pierwszych 45. minut trafił kapitan narodowej drużyny Polski, któremu fenomenalnym podaniem odwdzięczył się Gavi. Rezultatem dwa do zera dla Barcelony skończyła się pierwsza odsłona, a zawodnicy Realu Madryt wyglądali kiepsko na tle oponenta. Obraz meczu w II połowie nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed zakończeniem FC Barcelona zdobyła trzeciego gola. Real strzelił jedyną bramkę w doliczonym czasie gry, a jej strzelcem był Karim Benzema. Finalnie pojedynek skończył się rezultatem 3:1 dla Barcy, która w ten sposób wygrała Superpuchar Hiszpanii.