Sport

Porażka narodowej drużyny Brazylii - narodowa reprezentacja Chorwacji wystąpi w 1/2 finału mundialu!

Narodowa drużyna Chorwacji wystąpi w półfinale - o wyniku zdecydowały rzuty karne Reprezentacja Chorwacji zagra w 1/2 finału - rozstrzygnęły rzuty karne!

Rozgrywane w Katarze światowe mistrzostwa powoli zbliżają się do końca. W miniony weekend były rozgrywane ćwierćfinały, których triumfatorzy zagrają w 1/2 finału imprezy mistrzowskiej. Naprawdę wielu fanów piłkarskich było zmuszonych pogodzić się z tym, iż ich kadra narodowa pożegnała się z szansami na wygranie tytułu mistrzowskiego. Pozostaje jednak podziwiać mistrzostwa do ostatniej minuty i fascynować się fantastycznymi bramkami a także wyczekiwać na końcowe rozstrzygnięcia. Na pewno jednym z kandydatów do zgarnięcia tytułu od pierwszego spotkania mundialu była narodowa reprezentacja Brazylii. Wydawało się, iż wszystko zmierza w dobrym kierunku po triumfie z narodową drużyną Korei Południowej, lecz wówczas przyszedł czas spotkania z narodową kadrą Chorwacji. Piłkarze reprezentacji Chorwacji zafundowali dla narodowej kadry Brazylii niesamowicie trudne warunki podczas tego spotkania.

Od samego początku pojedynku brazylijska reprezentacja narodowa miała problem z kończeniem akcji celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaci fantastycznie spisywali się w defensywie, lecz raz na jakiś czas byli w stanie postraszyć składnymi kontrami. Sędzia pojedynku nie miał wyjścia i po czasie regulaminowym musiał zaprosić graczy obu zespołów na dogrywkę trwającą 30. minut. Fani piłkarscy obecni na trybunach mogli być zadowoleni z przebiegu dodatkowego czasu gry. Narodowa drużyna Brazylii wyszła na prowadzenie pod koniec pierwszej części w efekcie gola Neymara Jr. Wydawało się wtedy, iż jest już pozamiatane i fani Canarinhos mogą wybierać bilety na półfinałowe spotkanie. Jednak podczas drugiej części dogrywki cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem do bramki trafili zawodnicy narodowej drużyny Chorwacji, doprowadzając w ten sposób do serii jedenastek. Narodowa reprezentacja Chorwacji w egzekwowaniu rzutów karnych ma wielkie doświadczenie i w tym przypadku było to bardzo dobrze widoczne. Podczas egzekwowania jedenastek piłkarzom drużyny Brazylii brakowało doświadczenia, i dzięki temu golkiper drużyny Chorwacji bez trudu dwa wybronił. Z kolei reprezentacja Chorwacji nie pomyliła się ani razu i takim sposobem zapewniła sobie kwalifikację do półfinału mistrzostw świata w Katarze. Przeciwnikiem zespołu Chorwacji będzie silna reprezentacja narodowa Argentyny, która w spotkaniu ćwierćfinałowym pokonała także po serii karnych drużynę narodową Holandii.

Zostaw komentarz