Sport

Reprezentacja narodowa Czech ogrywa narodową reprezentację Polski w inauguracyjnym spotkaniu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Przegrana drużyny polskiej z kadrą narodową Czech na początek zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Ubiegły mundial w wykonaniu reprezentacji Polski nie był zbyt udany. Polscy piłkarze rzecz jasna zdołali wywalczyć awans do fazy pucharowej, jednak nie wszystkim podobał się styl, w jakim to zrobili. Sympatycy futbolu z Polski zgodnie sądzili, że zmiana na stanowisku szkoleniowca jest wymagana. I chociażby z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Nowym trenerem kadry Polski został Fernando Santos, którego pierwszym ważnym oponentem była narodowa reprezentacja Czech. Było to pierwsze starcie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i niezwykle istotne było to, żeby zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w naszej drużynie były świetne, jednakże weryfikacja przyszła błyskawicznie. Czeska drużyna narodowa bowiem zdołała strzelić dwie bramki już po trzech minutach spotkania. Było to gigantyczne zaskoczenie zarówno dla kibiców zgromadzonych na trybunach w Pradze, jak i zawodników. Gracze czeskiego zespołu narodowego prezentowali się znacznie lepiej od polskich zawodników od początku meczu i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej odsłonie się to odmieni. Polska drużyna narodowa grała nieco lepiej w drugiej połowie tego starcia, jednakże to czescy piłkarze strzelili trzeciego gola. Kuchta Jan był zdobywcą trzeciej bramki w 64. minucie tego meczu. Piłkarze polskiej narodowej drużyny udało im się strzelić tylko jedną bramkę na 3 minuty przed zakończeniem pojedynku. Ten pojedynek w wykonaniu polskiej kadry narodowej był tragiczny i warto to przyznać. Portugalski szkoleniowiec Santos z pewnością nie tak debiut w naszej kadrze. Reprezentacja piłkarska Polski zmierzy się z drużyną Albanii w drugim meczu zmagań eliminacyjnych. Polska drużyna bez cienia wątpliwości musi zdobyć trzy punkty w tym starciu.

Zostaw komentarz