Zdrowie
Profilaktyka

Dno miednicy i jego funkcje, które pełni

Należy być świadomym tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna grupa mięśniowa, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują też w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy powinien zatroszczyć się o to, aby nie były zbyt napięte. Trudno także ukryć, że mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za właściwe utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz wybranych narządów w jamie brzusznej.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w sprawny sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego rodzaju problemach niezwykle istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Stojąc, leżąc jak i siedząc także istnieje możliwość wykonywania ich. Warto prowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa jak skurcz. Kiedy dojdziemy do wprawy, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy w zasadzie w każdej możliwej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Zostaw komentarz