Zdrowie
Profilaktyka

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Trzeba wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują także w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne i sprawne, każdy powinien przypilnować to, aby nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz wybranych narządów w brzusznej jamie, co trudno również ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kwalifikowany sposób staramy się wykonywać jak najbardziej pozytywne (jak to tylko możliwe) fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, klientom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego typu nieprzyjemnościach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku pożądane byłoby wziąć pod uwagę poszczególne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Warto wprowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Jest to wyjątkowo ważne w okresie ciąży.}

Zostaw komentarz