Zdrowie
Profilaktyka

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Należałoby wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to bardzo istotna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie utrzymują również w prawidłowej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne i mocne, właściwie każdy powinien zadbać o to, aby nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo niektórych narządów w jamie brzusznej, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w absolutnie profesjonalny sposób staramy się realizować możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z urologicznymi, proktologicznymi za także ginekologicznymi problemami. W tego typu nieprzyjemnościach szczególnie ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej,, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić szczególną uwagę. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco też istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt dotyczący tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, podczas wykonywania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Podczas gdy uzyskamy kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia regularne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Zostaw komentarz